V 45 vybraných okresoch sa začalo druhé kolo plošného testovania, otvorené sú všetky plánované odberové miesta

V 45 vybraných okresoch sa začalo druhé kolo plošného testovania, otvorené sú všetky plánované odberové miesta

V 45 vybraných okresoch Slovenska sa dnes začalo druhé kolo plošného testovania obyvateľov na ochorenie COVID-19. Aktuálne sú otvorené všetky plánované odberové miesta. Testovať sa dnes začalo aj v takzvaných zelených okresoch. Obyvatelia sa tak v sobotu môžu prísť dať testovať v rámci operácie Spoločná zodpovednosť do celkovo  2 819 odberových miest v „červených“ okresoch a 20 odberových miest v „zelených“ okresoch. Každé odberové miesto je kompletne zabezpečené materiálom.

 

Odberové miesta budú otvorené do 20. hodiny, pričom prestávky sú plánované v časoch od 12.00 – 12.45 h a 17.00 – 17. 30 h. Celkovo sa na testovaní podieľa 2 756 odberových tímov, z toho 25 testuje v rámci zelených okresov v Banskej Štiavnici, Bratislave, Komárne, Košiciach, Krupine, Lučenci, Poltári, Revúcej, Rimavskej Sobote, Veľkom Krtíši, Zlatých Moravciach, Žarnovici a Žiari nad Hronom. Kompletný zoznam odberových miest je uverejnený na stránke www.somzodpovedny.sk.

 

V súvislosti so skúsenosťami z celoplošného testovania vyzývame obyvateľov, aby sa o situácii na preferovanom odberovom mieste informovali vopred a prichádzali na testovanie priebežne tak, aby sa zamedzilo tvorbe dlhých čakacích radov. Zároveň opakujeme, že otestovať sa antigénovým testom sa môžu prísť aj osoby, ktoré sa nezúčastnili na prvom kole testovania. Cesta na antigénový test v rámci plošného testovania spadá pod neodkladné vyšetrenia, na ktoré platí výnimka zo zákazu vychádzania.

 

V Prešove bola dnes ráno zaznamenaná udalosť – pravdepodobne infarkt občana čakajúceho na testovanie. Muž bol pri vedomí a prevezený RZP do nemocnice.