ZDRAVOTNÍCI

ZDRAVOTNÍCI

SLOVENSKO VÁS POTREBUJE

Stále hľadáme zdravotnícky personál pre zabezpečenie celoplošného testovanie obyvateľov Slovenska na ochorenie COVID-19. Prosíme, prihláste sa ako dobrovoľníci do celoštátneho testovania národa a pomôžte nám spoločne poraziť šírenie tohto vírusu na Slovensku. 

Záujemcovia sa môžu hlásiť telefonicky alebo e-mailom priamo jednému zo 16 nižšie uvedených regionálnych veliteľstiev, pod ktoré spadá ich okres. Zaradení tak budú priamo vo svojom regióne. Kontaktovať príslušné regionálne veliteľstvo môžu aj v prípade, že sa už vopred registrovali prostredníctvom formulára. 

Verejnosť vám dôveruje a spolieha sa na vás. Pomôžte nám, pretože vyhrať nad nepriateľom môžeme iba spoločne a uvedomujeme si, že bez vás, zdravotníkov, to nepôjde.

Zaradenie jednotlivych okresov pod velenia RHQ:

Bratislava – Bratislava I. – V.                                       

Hlohovec – Trnava, Hlohovec, Piešťany

Malacky – Malacky, Senica, Skalica, Pezinok

Levice – Levice, Nové Zámky, Komárno

Martin – Martin, Dolný Kubín, Námestovo, Turčianske Teplice

Michalovce – Michalovce, Sobrance, Snina, Humenné, Medzilaborce, Vranov nad Topľou

Nitra – Nitra, Zlaté Moravce, Šaľa

Prešov – Prešov, Sabinov, Bardejov, Svidník, Stropkov, Kežmarok, Levoča, Stará Ľubovňa, Poprad

Rožňava – Rožňava, Revúca, Rimavská Sobota, Poltár, Gelnica, Spišská Nová Ves

Ružomberok – Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Tvrdošín

Sereď – Galanta, Dunajská Streda, Senec

Topoľčany – Topoľčany, Partizánske, Prievidza

Trebišov – Trebišov, Košice I .- IV., Košice okolie

Trenčín – Trenčín, Bánovce n/Bebravou, Nové Mesto n/Váhom, Myjava, Ilava, Púchov, Považská Bystrica

Zvolen – Zvolen, Detva, Žiar nad Hronom, Lučenec, Žarnovica, Banská Štiavnica, Banská Bystrica, Krupina, Veľký Krtíš, Brezno

Žilina – Žilina,  Bytča, Čadca, Kysucké Nové Mesto

RHQTelefón č. 1Telefón č. 2e-mail
Bratislava914 370 246914 370 225bratislavazdrav@mil.sk
Hlohovec960 396 262960 396 263hlohoveczdrav@mil.sk
Levice960 430 220960 430 210levicezdrav@mil.sk
Malacky960 390 870960 390 871malackyzdrav@mil.sk
Martin960 483 305960 483 200martinzdrav@mil.sk
Michalovce960 540 199960 540 611michalovcezdrav@mil.sk
Nitra960 374 061960 374 065nitrazdrav@mil.sk
Prešov960 521 455960 521 352presovzdrav@mil.sk
Rožňava960 581 360960 581 209roznavazdrav@mil.sk
Ružomberok960 663 704960 663 705ruzomberokzdrav@mil.sk
Sereď960 386 353914 368 179seredzdrav@mil.sk
Topoľčany0960 342 4110960 342 412topolcanyzdrav@mil.sk
Trebišov960 550 413960 550 257trebisovzdrav@mil.sk
Trenčín960 338 102960 338 203trencinzdrav@mil.sk
Zvolen960 468 200960 468 201zvolenzdrav@mil.sk
Žilina960 442 260960 442 261zilinazdrav@mil.sk

Kontakty RHQ na stiahnutie

pre stiahnutie kliknite na políčko word alebo pdf

Hľadáme zdravotníkov

podporte celoplošné testovanie!

Ďakujeme, že ste prejavili záujem podporiť celoplošne testovanie pod názvom „Spoločná zodpovednosť“.
Názov operácie je príznačný. Veríme, že je spoločnou zodpovednosťou všetkých obyvateliek a obyvateľov Slovenska zabrániť exponenciálnemu šíreniu pozitívnych prípadov na ochorenie COVID-19. Na druhej strane zároveň demonštrujeme, že bez spolupráce túto logisticky veľmi náročnú akciu nemôžeme vykonať.

Koho potrebujeme?

V prvom rade všetkých lekárov, lekárky, všeobecné sestry, záchranárov, študentov medicíny (5. – 6. ročníka), ktorí sú kvalifikovaní robiť výtery z nosohltanu. Skúsenosti z Oravy a z Bardejova potvrdili, že práve zdravotnícky personál bol kľúčový pre rýchlosť testovania a aj úspech samotnej operácie. Na každom odbernom mieste potrebujeme prinajmenšom 2 zdravotníkov, ktorí sa môžu prestriedať a plnohodnotne zvládnuť túto úlohu. Dnes však chýbajú, preto sa obraciame na Vás s výzvou, aby ste sa čo najskôr registrovali.

Dobrovoľníci, ktorí budú na základe pokynov veliteľa odberného miesta poskytovať organizačnú výpomoc na odberných miestach, budú asistovať s prispôsobením priestorov, usmerňovať ľudí, podporovať odberný tím a administratívnych pracovníkov, sa môžu rovnako registrovať, v prípade potreby Vás budeme kontaktovať.

Kedy Vás potrebujeme?

Celoplošné testovanie prebehne v dvoch víkendoch po sebe v termíne 31. októbra – 1. novembra 2020 a 7. – 8. novembra 2020, vždy v sobotu a v nedeľu v čase 7:00-22:00. Predpokladaný príchod na miesto vykonávania činnosti je v sobotu a nedeľu vždy o 6:00.

 

Pred samotným nástupom na testovanie budete testovaní na Covid-19 antigénovými testami.

 

Preferujeme, ak vie personál podporiť odberné miesto počas celej doby testovania, nie je to však podmienka a uvítame akúkoľvek pomoc. V rámci registračného formuláru je možnosť uviesť preferovanú obec.

Ako sa registrovať?

Po jeho vyplnení Vám príde potvrdzujúci email s výzvou na dokončenie registrácie. Pre zamedzenie technickým chybám Vás môžu kontaktovať aj kolegovia z Ministerstva obrany SR.

Prosíme, ak sa u Vás pred začiatkom testovania prejavia symptómy ochorenia COVID-19 alebo budete pozitívne testovaný/á na koronavírus SARS-CoV-2, prípadne sa z iných závažných dôvodov nemôžete zúčastniť plošného testovania ako člen tímu, bezodkladne oznámte túto skutočnosť príslušníkovi Ozbrojených síl SR, ktorý Vám oznámil adresu odberného miesta. Ak Vás zatiaľ nikto nekontaktoval a chcete zrušiť svoju registráciu, kontaktujte prosím riaditeľku kancelárie Generálneho tajomníka služobného úradu na petra.martaus@mod.gov.sk.

Ako bude vyzerať testovanie?

V každom tíme bude jeden príslušník Ozbrojených síl SR (veliteľ), príslušník Policajného zboru SR, štyria zdravotníci a civilný podporný personál.

Členom odberných tímov budú zabezpečené ochranné pomôcky.

Členom odberných tímov bude zabezpečená strava.

Predpokladaný počet testovaných na jednom odbernom mieste je približne 300 osôb denne.

Ak to poveternostné podmienky dovolia, registrácia, odbery, vyhodnocovanie a čakanie na výsledky budú prebiehať v exteriéri. V prípade nepriaznivého počasia sa testovanie uskutoční v určených priestoroch, ktoré budú spĺňať stanovené hygienické štandardy.

Na každom odbernom mieste budú k dispozícii toalety a pitná voda.

Finančná odmena

S každým členom zdravotníckeho tímu bude uzavretá dohoda o vykonaní práce. Pre zdravotnícky personál bude v prípade potreby zabezpečené ubytovanie. Zdravotnícky personál bude podpisovať dohodu s poskytovateľom zdravotnej starostlivosti, na základe ktorej sa budú uhrádzať aj cestovné náklady. Honorár predstavuje sedem eur na hodinu plus rizikový príplatok 20 eur za jeden pozitívny prípad

Dobrovoľníci podporujú celoplošné testovanie bezodplatne. Administratívny personál uzatvára dohodu o vykonaní práce s lokálnou samosprávou, ktorá sa dohodla na spolupráci priamo.

Ďakujeme za podporu

bez Vás by testovanie nebolo úspešné

Ďakujeme všetkým zdravotníkom, administratívnym pracovníkom, dobrovoľníkom aj príslušníkom ozbrojených síl, policajného zboru a hasičského a záchranného zboru a samosprávam, ktorí podporili celoplošné testovanie pod názvom „Spoločná zodpovednosť“.

Vďaka Vašej obetavosti a práci bolo možné v dvoch kolách testovania odobrať vzorku až 5 670 187 ľudom, ktorým ste zároveň vďaka Vašej profesionalite zabezpečili maximálny možný komfort a plynulý priebeh.

Ako názov operácie napovedá, veríme, že je spoločnou zodpovednosťou všetkých obyvateliek a obyvateľov Slovenska zabrániť exponenciálnemu šíreniu pozitívnych prípadov na ochorenie COVID-19. Na druhej strane zároveň demonštrujeme, že bez spolupráce by sme túto logisticky veľmi náročnú akciu nemohli vykonať.

 

V nadväznosti na ďalšie usmernenia Ústredného krízového štábu a rozhodnutia vlády SR budeme v nadchádzajúcich dňoch podľa potreby opätovne oslovovať príslušný personál so žiadosťou o pomoc počas ďalších kôl testovania.

Chcem podporiť

aj ďalšie kolá testovania

SOM ZDRAVOTNÍCKY PERSONÁL

V prípadných ďalších kolách testovania budeme pracovať s doteraz dostupnými registrovanými záujemcami o výpomoc. Aktuálne neprebieha registrácia nových záujemcov. V prípade, že sa nepodarí identifikovať dostatočný počet zdravotníckeho personálu, ministerstvo obrany SR opätovne spustí registráciu zdravotníckeho personálu. Zdravotnícky personál bude podpisovať dohodu s poskytovateľom zdravotnej starostlivosti, s Ústrednou vojenskou nemocnicou v Ružomberku, ktorá patrí k Ministerstvu obrany SR, na základe ktorej sa budú uhrádzať aj cestovné náklady.

SOM ADMINISTRATÍVNY PRACOVNÍK/ DOBROVOĽNÍK

V prípade záujmu o podporu testovania ako administratívny pracovník alebo dobrovoľník v obciach, kde bude v budúcnosti prebiehať testovanie kontaktujte miestne príslušnú samosprávu.

Dobrovoľníci podporujú celoplošné testovanie bezodplatne.

Administratívny personál uzatvára dohodu o vykonaní práce s lokálnou samosprávou.

Rozhodnutie o administratívnych pracovníkoch je plne v kompetencii miestnej samosprávy, Ministerstvo obrany SR do výberu nezasahuje.

SOM FIRMA, VIEM DODAŤ MATERIÁL, POTRAVINY…

V prípade, že viete testovanie podporiť BEZODPLATNE materiálne, kontaktujte riaditeľku kancelárie ministra obrany SR na monika.masarikova@mod.gov.sk.

Ako bude vyzerať testovanie?

V každom tíme bude jeden príslušník Ozbrojených síl SR (veliteľ), príslušník Policajného zboru SR, štyria zdravotníci a civilný podporný personál.

Členom odberných tímov budú zabezpečené ochranné pomôcky.

Členom odberných tímov bude zabezpečená strava.

Ak to poveternostné podmienky dovolia, registrácia, odbery, vyhodnocovanie a čakanie na výsledky budú prebiehať v exteriéri. V prípade nepriaznivého počasia sa testovanie uskutoční v určených priestoroch, ktoré budú spĺňať stanovené hygienické štandardy.

Na každom odbernom mieste budú k dispozícii toalety a pitná voda.

 

Finančná odmena

S každým členom zdravotníckeho tímu bude uzavretá dohoda o vykonaní práce. Pre zdravotnícky personál bude v prípade potreby zabezpečené ubytovanie. Zdravotnícky personál bude podpisovať dohodu s poskytovateľom zdravotnej starostlivosti, Ústrednou vojenskou nemocnicou v Ružomberku, na základe ktorej sa budú uhrádzať aj cestovné náklady. 

Dobrovoľníci podporujú celoplošné testovanie bezodplatne.

Administratívny personál uzatvára dohodu o vykonaní práce s lokálnou samosprávou, ktorá sa dohodla na spolupráci priamo. 

Vzorové formuláre

potrebné tlačivá a čestné vyhlásenia k vyplneniu

Čestné vyhlásenie: zdravotná spôsobilosť

pre stiahnutie kliknite na políčko word alebo pdf

Čestné vyhlásenie: zdravotník

pre stiahnutie kliknite na políčko word alebo pdf

Dohoda o vykonaní práce

Osobný dotazník

pre stiahnutie kliknite na políčko word alebo pdf

Vyhlásenie o účte

pre stiahnutie kliknite na políčko word alebo pdf

Inštruktážne videá

preštudujte si prosím dôkladne inštruktážne videá.

Ako prebieha testovanie priamo na odberovom mieste

Používanie ochranných pracovných pomôcok

Postup pri obliekaní ochranného odevu

Ako funguje antigénový test

Ako správne vykonať ster z nosohltana

Bezpečné vyzliekanie ochranného odevu